Častoboř - letní rekreace u Slapského jezera

Pro rodinnou rekreaci, školní výlety, dětské tábory, sportovní oddíly a další milovníky přírody nabízí město Sedlčany ubytování v chatkách s možností celodenního stravování.

Mapy Google Virtuální prohlížení

Facebook Rekreační zařízení Častoboř

Odkazy:
Provozovatel:

Sedlčanské technické služby, s.r.o.
e-mail: tssedlcany@volny.cz
IČ: 27167121,
DIČ: CZ27167127
K. H. Máchy 651
264 01 Sedlčany
Informace:
mobil: 606 405 869
Pavel Hodys
tel.: 318 821 753
fax: 318 821 780

Ubytování:
2 typy chatek:
 • Velké chatky čtyřlůžkové s el. proudem (max. příkon 200 W).
 • Malé chatky dvou, tří a čtyřlůžkové bez el. proudu
Celková kapacita 200 lůžek.
Stravování:
 • Celodenní strava v jídelně v areálu rekreačního zařízení.
 • Také možnost občerstvení ve stánku na pláži a ve výčepu s terasou v hlavní budově.

Vybavenost:
 • Sprchy, WC, parkoviště v areálu.
 • Hřiště - fotbal, volejbal, nohejbal.
 • Stolní tenis.
 • Pramice, kánoe, šlapadlo.
 • Možnost půjčení paddleboardů.
 • Písečný břeh s travnatou pláží v bezprostřední blízkosti chatek (vhodné pro rodinnou rekreaci s malými dětmi).
 • Dětské hřiště

Rekreační chatová osada Častoboř leží na pravém břehu Vltavy v místech, kde tvoří mohutný vodní meandr na začátku jezerní vodní nádrže Slapy. Krajina se zde uchovala ve své čistotě, v malebné a romantické kráse, s rezervacemi podivuhodné flóry a s místy, kde tušíte starobylost původního osídlení a kroky dávné historie. Tudy proplouvaly vory na svých dávných trasách směrem ku Praze a právě v nedaleké osadě Sejcích nacházeli voraři v místním hostinci občerstvení před další plavbou. I když část břehů byla Slapským jezerem zatopena, původní a nejcennější skalní reliéf zůstal zachován. Podivuhodnou romantickou scenérii vytvářejí příkré Albertovy skály, z nichž je několik krásných výhledů na hluboké lesy a vlídné horizonty protkané poli a bohatými loukami. Původní přítoky Vltavy byly zvýšením hladiny přetvořeny v hluboké zálivy. Ústí potoka Mastník, které tvoří protáhlé hrdlo při vstupu do Vltavy, je lákavým místem pro rybolov. Také kdysi rozlehlý dvůr Častoboř zanikl zvýšením hladiny při napuštění Slapské přehrady, zůstala pouze přilehlá luka a pole, na kterých bylo vybudováno rekreační středisko Častoboř. Krajině vévodí vrch Drbákov (490 m n.m), na kterém se nachází rezervace vzácných tisů.

Tato krajina, přilehlá k toku Vltavy, nebyla dosud zasažena destrukcí průmyslu a její hodnota byla uchována v té inspirující podobě, kterou zde hledali a nacházeli skladatelé, malíři a básníci.

Zdejší pobyt vám nabízí celou řadu rekreačních zážitků. Koupaliště na břehu vybízí nejen k odpočinkové rekreaci, ale i k provozování vodních sportů a míčovým hrám. Okolní krajina je protkána turistickými stezkami, které vás povedou k radostným objevům přírody plné překypující fantazie. Můžete houbařit, rybařit, šplhat na vrcholy skal, prozkoumávat stinná údolí, těšit se z bohaté fauny.

Přijďte a budete se sem stále vracet, abyste se potěšili kouzlem nenarušené laskavé české krajiny.

Častoboř - logo